Dit weekend voelde het buiten soms al een heel klein beetje alsof het lente was. Vooral in het midden en zuiden van het land straalde de zon en werd het zelfs warmer dan 10 graden. In het noorden gaven hardnekkige mist en lagere temperaturen vandaag een hele andere beleving van het weer.

Voor de liefhebbers van zonnig weer heb ik goed nieuws. De eerste dagen na het weekend is het opnieuw zonnig en droog. De luchtvochtigheid gaat geleidelijk omlaag, waardoor de kans op mist en een grotendeels grijze dag kleiner wordt. Het waait vaak ook niet zo hard uit het zuidoosten wat het buiten een stuk aangenamer maakt dan bij een gure oostenwind het geval zou zijn.

Zacht

Overdag warmt het in de zon op naar 5 tot 10 graden. Op sommige plekken kan het 's middags zelfs weer iets warmer dan 10 graden worden. Vooral dinsdag wordt het waarschijnlijk behoorlijk zacht. Het verschil met de temperatuur 's nachts is groot. Dan vriest het namelijk een paar graden en kan het op de koudste plekken tot -5 graden afkoelen.

Vanaf donderdag gaat er wel het een en ander veranderen. Het is alleen nog niet helemaal duidelijk hoe dat gaat uitpakken in welk deel van het land. De bewolking neemt toe en de grens tussen koude en zachte lucht komt heel dicht bij of misschien zelfs pal boven Nederland te liggen. Het noordoosten maakt de grootste kans op koud winterweer, terwijl het zuidwesten dichter bij de zachte lucht zit.

Daarbij kan ook weer een klein beetje neerslag vallen. Dat zou eventueel wat ijzel of sneeuwval kunnen opleveren, afhankelijk van in welke luchtsoort de neerslag terecht komt.